Garanti

Home »  Müşteri Hizmetleri »  Garanti

GARANTİ ŞARTLARI VE ÖNERİLER

 • Garanti Süresi , malın teslim tarihinden itibaren başlar 2 yıldır.
 • Malın bütün parçaları dahil olarak tamamı Firmamız’ın garantisi altındadır.
 • Malı garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre , garanti süresine eklenir.Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.Bu süre, malın satıcısı, bölge bayii yada Üreticisine teslim edildiği tarihten itibaren başlar..
 • Malın garanti süresi içerisinde,gerek malzeme ve işçilik,gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde,işçilik masrafı,değiştirilen parça bedeli yada başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.
 • Malın, teslim tarihinden itibaren garanti süresi içerisinde kalmak kaydı ile; 1 yıl içerisindeaynı arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu,  maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması, tamir için gereken azami sürenin aşılması, Servis istasyonunun mevut olmaması halinde sırasıyla  satıcı, bayi acentası, temsilciliği,ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla , arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır !
 • Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

GARANTİ ŞARTLARI

 • Kumaşın kesilmesi, yırtılması, yanması, lekelenmesi, kirlenmesj, ezilmesi ve buruşması gibi yanlış kullanımdan kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 • Garanti, ürünün normal kullanım dışında kullanılmasından doğacak arızaların giderilmesini kapsadıgı gibi, aşagidaki durumlarda garanti kapsamı dışındadır;
 • Kullanım hatalarından dolayı meydana gelen arıza ve hasarlar,
 • Ürünü kullanım önerilerinde yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar,
 • Garanti devredilemez. Verilen garanti hicbir şekilde amaç dışı kullanımda geçerli değildir.
 • Garanti belirlenen süre içerisinde ye yalnızca üründe meydana gelebilecek arizalar için geçerlidir.Bunun dışında herhangi bir isim altında hak ve tazminat talep edilemez.
 • Satıcının satiş esnasında garanti belgesini tam olarak doldurması konusunda kanuni sorumlulugu  yerine getirmedigi taktirde garanti başlangıcı için mamül etiketindeki üretim tarihi esas alınır.
 • Garanti belgenizi ve faturanızı veya fotokopisini bir arada bulundurunuz. Ürunünüzün arızalanması durumunda servis-bakim bu belgeler üzerinde belirlenen bilgi ve tarihler dikkate alınarak yapılır.

Almış olduğunuz ürünün üzerinde Kalite kontrolü yapılmıştır etiketini garanti süresi boyunca muhafaza ediniz. Garanti belgesi üzerinde tahribat yapilmasi veya ürünün üzerindeki kalite kontrol etiketleri gibi orijinal bilgilerin tahrip edilmesi durumunda bu garanti geçersizdir.

Almış  olduğunuz ürününüzü uzun yıllar boyu ilk günkü gibi kullanabilmeniz için kullanma ye temizliğe ilişkin önerilere uyunuz.

KULLANIMA İLİŞKİN ÖNERİLER

 1. Elektrik veya katı yakıt sobasıyla ısıtılan mekanlarda: ürününüzü ISI kaynağından en az 1m. uzak tutunuz.
 2. Kanepenizin mekanizmasının düzenli çalışması ve duvara carpmaması için duvardan yaklaşık 15-20 cm uzak tutunuz.
 3. Ürününüzün üzerine sıcak ütü gibi zararli olabilecek malzemeleri koymayınız.
 4. Ürününüzün üzerinde gözüken dikiş ve kapitone ipliklerini koparmayınız çıplak iplik ucu varsa alt kısmından kesiniz.
 5. Ürününüzü tozlu, nemli ve direkt güneş ışığı alan ortamlardan uzak tutunuz.
 6. Çocukların ürün üzerinde oynayıp zıplamalarına izin vermeyiniz.
 7. Ürün üzerine (kol ve sırt) bölümlerine cıkmayınız ve perde asma gibi işler yapmayınız.
 8. Ürünün yerinin degiştirilmesi gerekirse sürükleyerek ve dar yerlere sürterek  taşımayınız. Kaldırarak ve bir yere temas ettirmeden taşımaya özen gösteriniz.
 9. Ürününüzün sandık bölümünün yüksekliğini geçecek şekilde fazla ağır malzeme koymamaya özen gösteriniz.

TEMİZLİĞE İLİŞKİN ÖNERİLER

 1. Ürününüzün temizlenmesinde çamaşır suyu ve deterjan gibi kuvvetli boya çözen temizlik malzemeleri, hali yikama makinesi ve sert firça gibi ürüne zarar verebilecek makine ve araçları kullanmayınız.
 2. Ürününüzü silmek için pamuklu bez kullanmayınız.
 3. Temizlik işlemlerini ılık ve sabunlu suyla, silerek yapınız. Silme işleminin kumaşın dokuma yönüne göre yapılmasına özen gösteriniz.